سن مناسب ایمپلنت دندان

 

چه سنی مناسب برای ایمپلنت دندان است؟

زمان مناسب برای انجام ایمپلنت دندان چه موقع است؟ کاری که پزشکان انجام میدهند وضعیت بیماران را بررسی و ارزیابی میکنند تا ببینند آیا بهترین راه حل برای هرگونه مشکل دندانهای آنها است. با این حال ، ما به پسران زیر 17 سال و دختران زیر 14 یا 15 سال اجازه نمی دهیم که این روش را انجام دهند. انجام کامپوزیت  دن

ایمپلنت دندان یکی از گزینه های انتخابی افراد برای دندان از دست رفته می باشد. به عنوان یک فرد جوان تر، ممکن است یک یا چند دندان را به دلایل مختلف از دست داده باشید از جمله:

 • تروما یا آسيبی که منجر به از دست رفتن دندان می شود (مانند سقوط یا تصادف با اتومبیل)
 • آسیب های ورزشی منجر به از دست رفتن دندان می شود
 • وضعیت سلامتی منجر به از دست رفتن دندان می شود
 • بیماری لثه ( در مورد علل بروز بیماری لثه  بیشتر بدانید)
 • پوسیدگی دندان
 • استعداد ژنتیکی
در مورد کامپوزیت دندان نیز بسیاری از دندانپزشکان تنها در صورتی که کودک به سن 14 سالگی رسیده باشد ، ونیرها را گزینه ای در نظر می گیرند. حتی در این صورت ، دندانپزشک به والدین هشدار می دهد که تا زمانی که کودک در بزرگسالی زودرس ، یک یا شاید دو بار کامپوزیت جایگزین شود.عمر و دوام کامپوزیت ونیر بین 8 تا 10 سال می باشد که بسیار متکی به روشهای مراقبت از کامپوزیت دندان است.

حداقل سن لازم برای ایمپلنت دندان

دختران و پسران حداقل سنین مختلفی دارند که می توانند برای انجام ایمپلنت دندان کاشته شوند ، مشروط بر اینکه راه حل مناسبی برای آنها باشد. به این دلیل است که رشد فک در بچه ها و نوجوانان می تواند تا حداقل سن ادامه یابد. هرچند که آنها به این سنین ضربه بزنند ، پس گرفتن یکی درست و درست است.

بیشتر بخوانید: چرا کامپوزیت انجام دهیم؟ طول عمر کامپوزیت دندان، لمینت بهتر است یا کامپوزیت، مراقبت و نگهداری لمینت دندان، آیا لمینت دندان دائمی است؟

 

چه موقع از ایمپلنت دندان استفاده می شود

بنابراین وقتی شما یک دندان از دست رفته  دارید. ایمپلنت ها می توانند کار کنند ، زیرا شما فقط یک دندان خود را برای مدیریت آن دارید. برای ما كافی است كه ایمپلنت دندان را كه مخصوصاً برای آن طراحی شده است ، یك دندان خود را به كسی ارائه دهیم. در صورت ادامه مشکلات ، این یک گزینه ممکن برای بچه ها است. پس از انجام رشد فک آنها ، می توانید به کاشت دندان در لیوونیا مراجعه کنید.

ایمپلنت دندان در سایزها، طول‌ها و انواع مختلفی وجود دارد. متخصص ایمپلنت، با توجه به موقعیت دندان‌ها تصمیم می‌گیرد که کدام یک از انواع ایمپلنت دندان برای بیمار مناسب می‌باشد. دندانپزشک یک پیچ مخصوص ایمپلنت را در لثه بیمار قرار داده و سپس دندان مصنوعی را روی آن می‌گذارد که می‌توانید آنها را همانند دندان‌های طبیعی مسواک بزنید. این درمان ممکن است مقداری سخت باشد. نوع ایمپلنت دندان هر فردی با فرد دیگر متفاوت است

درمانهای جایگزین ایمپلنت دندان

اگر کاشت ایمپلنت خارج از مشکل نیست ، می توانید گزینه های درمانی فوق العاده دیگری را برای کاشت کاوش کنید.

 •  پروتز: دندانهای گمشده را می توان با انتخاب این گزینه برای بازگرداندن دندان از دست رفته جایگزین کرد. اگر می خواهید روشی که به نظر می رسد دندان شما را بهبود ببخشد ، یک ابزار آرایشی عالی است.
 • پیوند: در بعضی موارد ، مواد به دندان جعلی متصل می شوند. این گزینه دیگری است که می توانید در نظر بگیرید.
 • ارتودنسی یا  براکت EmpowHer می گوید فضای بین دندانهای از دست رفته توسط بریس ها می تواند بسته شود. با این وجود حداقل ممکن است تا چند روز آینده تا زمان تنظیم دوره تنظیم سیم ، کمی از سیم مورد استفاده کودک استفاده کند.

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟

    فشار نیش بهبود یافته است. همان اعتماد به نفس گزنده ای را که به شما می داد وقتی هنوز کاملاً کامل دندان دارید به شما می دهد.

    مناسب و راحتی بیشتر. دیگر دندانپزشکی وجود ندارد که لغزنده یا لغزنده باشد. همچنین می توانید از زخم های دهان خداحافظی کنید.

    با دوام و قابل اعتماد. در بسیاری از موارد با مراقبت کافی ایمپلنت بیش از 20 سال طول می کشد.

معایب ایمپلنت دندان

 •  ممکن است بشکند. اگر ایمپلنت دچار شکستگی شود، امکان اصلاح آن وجود ندارد.
 • لق شدن و افتادن روکش ایمپلنت: با وجودی که امکان حرکت دندان ایمپلنتی وجود ندارد، اما اگر فشار‌های شدیدی به بخش‌هایی از ایمپلنت وارد شود ممکن است روکش ایمپلنت بیفتد. در صورت بروز چنین مشکلی حتما به دندانپزشک خود مراجعه کنید.
 •  هزینه - کاشت ایمپلنت گران است. هزینه یک ایمپلنت منفرد می تواند بین 3000 دلار باشد و 5000 دلار پیوند دندان بین 300 تا 600 دلار و یک پروتز جزئی نیز هزینه خواهد شد بین 1000 تا 2000 دلار اجرا می شود.
 • جراحی - کاشت دندان یک روش جراحی است و هرگونه جراحی خطراتی را به همراه دارد.
 • بعد از گرفتن ایمپلنت دندان احتمال تورم یا درد وجود دارد ، اگرچه این اتفاق می افتد نباید بیش از چند روز ادامه یابد
 •  تعویض تاج - قسمت بالای یا دندان کاذب کاشت تاج گفته می شود. آی تی
 • باید بعد از 10 یا 15 سال تعویض شود ، اگرچه خود کاشت طولانی تر خواهد بود.
 • عفونت ایمپلنت- مواردی که باعث عفونت ایمپلنت شود بسیار نادر است. با این حال بین بیماران این اصطلاح به اشتباه رایج شده است. در مواردی که کاشت ایمپلنت به درستی صورت نگیرد و دندان ایمپلنتی کاملا به استخوان جوش نخورد، ممکن است دندانپزشک دندان را جدا کند. در برخی موارد بیماران فکر می‌کنند که چون دندان ایمپلنتی عفونت کرده است، آن را خارج کرده‌اند که این باوری اشتباه است.
  شل شدن پیچ داخلی ایمپلنت- همانطور که قبلا گفته شد، وارد شدن فشار زیاد به ایمپلنت ممکن است باعث بروز مشکلاتی مثل افتادن روکش ایمپلنت شود. این فشار حتی ممکن است به شل شدن پیچ داخلی ایمپلنت نیز کمک کند. این فشارها اغلب به دلیل مشکل دندان قروچه و حتی رفتن موادغذایی بسیار سخت یا رفتن سنگ زیر دندان است.

کیفیت ایمپلنت دندان

کیفیت کاشت ایمپلنت بسته به متخصص ایمپلنت بستگی دارد
بسیار مهم است که زمان لازم برای یافتن دندانپزشک مناسب برای کاشت دندان را داشته باشید.


 

منبع مقاله

https://www.levandentalgroup.com/when-is-it-the-right-time-to-get-dental-implants/

 


کلبه ی زیبایی دندان ,ایمپلنت ,کاشت ,ممکن ,انجام ,وجود ,ایمپلنت دندان ,کاشت ایمپلنت ,روکش ایمپلنت ,مناسب برای ,دندان ایمپلنتی ,انجام ایمپلنت دندان ,برای انجام

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

املاک الهیه موزیک دانلود نمایندگی لباس راحتی شرلی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع دانشگاه قم Del Tange Donya (شعر اهنگ زیبا - دل نوشته) طراحی سایت و سئو سایت کافه اینترنتی سرگرمی دخترانه دانلود مطالب ایران 96 دانلود فایل پی دی اف رمان هوسی در گذشته انشایی درباره یک فضا پیما که روی کره ماه فرود امده تصور کنید وبنو یسید دانلود اهنپ نعیم روشان حال عجیب شعر های مهدکودکی درست مصرف اب نقاشیروزمادر دانلود اهنگ جدید یادتو جان دلم حال بدم جای معبودم معشوقم این دل ک عبادت کرده دل ک بی جانم بیمارم این دل ب تو عادت کرده من نمیخوابم بی طابم دانلود آهنگ رایگان فریفتیم هوسی درگذشته رزوداریوش دانلود قسمت 36عشق سیاه وسفید برداشت ازشعرعشق شوری درنهادمانهادجان مادربوته سودانهاد